Zamknij

Bezpieczny, piękny, wygodny – jaki powinien być idealny wózek?

idealny wózek

Wózek to dla każdego malucha bardzo ważne miejsce – spędza w nim dużo czasu, nim podróżuje i z jego perspektywy poznaje świat. Pojazd musi być przede wszystkim bezpieczny i wygodny dla naszego maleństwa. Oprócz tego powinien być praktyczny i wielofunkcyjny, żeby sprawdził się w każdych warunkach. Rodzice często podkreślają, że idealny wózek powinien być także estetyczny – piękny i funkcjonalny sprzęt to podwójna radość z rodzinnego spaceru!

Róż dla dziewczynek, błękit dla chłopców

Dawniej rodzice uzależniali wybór koloru wózka od płci swojej pociechy – ze względu na to nierzadko czekali z zakupami do momentu narodzin dziecka. Dla dziewczynek wybierano wózki w odcieniach różu lub słodkich, pastelowych kolorach, a mali chłopcy podróżowali w niebieskich lub granatowych pojazdach.

Ponadczasowa klasyka

Współcześnie młodzi rodzice coraz rzadziej wybierają krzykliwy róż czy błękit, częściej natomiast decydują się na neutralne, ponadczasowe kolory, które świetnie pasują każdemu maluchowi. Są doskonale zorganizowani, więc wyprawkę kompletują na długo przed radosnym momentem narodzin (często także przed poznaniem płci dziecka). Uniwersalna kolorystyka jest przede wszystkim idealna dla par, które planują wkrótce po raz kolejny powiększyć rodzinę – dzięki temu w przyszłości maluszek będzie mógł odziedziczyć wózek po swoim starszym rodzeństwie.

CZYTAJ:  Bezpieczny wózek dziecięcy - jak wybrać najlepszy?

Kolorystyka sprzyja rozwojowi twojego dziecka

Oprócz tego wielu rodziców uważa, że niezawodny wózek w neutralnym kolorze pozytywnie wpłynie na rozwój ich pociech. Stonowane barwy nie będą nadmiernie przyciągały uwagi maluchów, dzięki czemu ich uwaga skupi się na różnorodnych bodźcach pochodzących z otoczenia. Wspólna wycieczka do ZOO, spacer po lesie czy zwykła przechadzka po parku są doskonałą okazją, by mały człowiek odkrywał świat i uczył się nowych rzeczy.

Elegancka rodzina

Modele z najnowszej kolekcji wózków firmy X-Lander zostały wykonane z trwałych, odpornych na zabrudzenia materiałów, w eleganckich, neutralnych kolorach. Modne mamy i stylowi ojcowie z chęcią wybiorą stonowane barwy, które sprawdzą się w każdych okolicznościach oraz będą pasować do różnych stylizacji. Osoby, które cenią sobie delikatność i subtelny wdzięk, często decydują się na wózki w odcieniach beżu i jasnych szarości. Dla rodziców, dla których ważna jest ponadczasowa, klasyczna elegancja, przygotowane zostały modele w kolorze stali, granatu i głębokiej czerni. Wybór neutralnego koloru pozwoli także na kreatywne dobieranie dodatków w różnych kolorach – zależnie od nastroju czy okoliczności.

Wybór wózka to jedna z najistotniejszych decyzji, z jakimi mierzymy się w czasie kompletowania wyprawki dla maluszka. Zadbajmy o to, żeby nasz największy skarb podróżował bezpiecznie, wygodnie i z klasą.