Zamknij

Bieganie z wózkiem

 

 

CZYTAJ:  Bezpieczny wózek dziecięcy - jak wybrać najlepszy?

Bieganie z wózkiem – może niektórzy z Was nie są tego jeszcze świadomi, ale możecie być pewni – temat dotyczy prawie wszystkich biegaczy… aktualnych rodziców, przyszłych rodziców [szczerze Wam tego życzę] dziadków i przyszłych dziadków!
Bez względu na to w której kategorii biegowej obecnie startujesz, przyjdzie taka chwila w Twoim biegowym życiu, kiedy zaczniesz odpuszczać treningi… nie z powodu kontuzji czy braku motywacji… z powodu mega  pozytywnej zmiany, którą przynosi ze sobą mały człowiek w rodzinie! Staniesz wtedy przed wyborem albo fajne wybieganko, albo spędzenie czasu, który Ci w dobie pozostał, na wspólne przebywanie z ukochanym dzieckiem.

 

Na szczęście jest alternatywa! Wózek do biegania z dzieckiem, to rozwiązanie w stylu 2w1… aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu z dzieciakiem + trening biegowy, który pozwoli Ci utrzymać aktualny poziom wytrenowania.

Jako szczęśliwy Tatuś i biegacz z zamiłowania, podjąłem pewnego pięknego dnia decyzję o zakupie takiego sprzętu. Oczywiście zacząłem od zgromadzenia wiedzy nt „biegania z wózkiem”.  Następnie określiłem podstawowe kryteria, jakie wg mojej opinii powinien taki wózek spełniać. Oto one:
– optymalny stosunek cena /jakość wykonania,
– stabilność w ruchu/bezpieczeństwo,
– gabaryt/mobilność
– no i taki wózek musiał być ładny

Dość szybko zorientowałem się w ofercie firm producenckich… okazało się, że tak naprawdę tylko 2 wózki spełniają moje oczekiwania. Ostatecznie zdecydowałem się na model X-RUN

Więcej na naukowej stronie biagania: Biegologia