Zamknij

Bezpieczny wózek dziecięcy – jak wybrać najlepszy?

Wózek to towarzysz Twojego dziecka już od chwili narodzin. Dzięki niemu możecie całą rodziną poznawać wraz z maluszkiem świat, aktywnie spędzać czas, spacerować, gdzie tylko dusza zapragnie, a z wózkami X-lander – nawet biegać. Nie można jednak zapominać, że wózek dziecięcy musi być przede wszystkim maksymalnie bezpieczny dla malucha.

Bezpieczny wózek dziecięcy to jeden z priorytetów świeżo upieczonych rodziców. Co zrobić, aby Twoje dziecko rzeczywiście było w nim bezpieczne? Jakie parametry wielofunkcyjnych wózków dziecięcych są najważniejsze ze względu na gwarancję bezpieczeństwa i niezawodności? Specjalnie dla Was, drodzy rodzice, znaleźliśmy odpowiedzi na te pytania.

System oświetlenia LED i odblasków

Spacerowanie czy bieganie daje możliwość odkrywania okolicy wraz z dzieckiem, zaczerpnięcia świeżego powietrza i odrobiny zdrowia w postaci ruchu. Co jednak w sytuacji, gdy zapomnisz się podczas wędrowania po parku, a na zewnątrz zdąży się ściemnić? Aby droga powrotna do domu nie była dla Ciebie stresującą męczarnią, warto zaopatrzyć się w spacerówkę wyposażoną w system oświetlenia, dzięki czemu będziecie wraz z dzieckiem doskonale widoczni, również po zmroku. Wózki X-lander mają unikatowe usprawnienie, jakim są światełka LED oraz zestaw odblasków. Pozwolą Wam one czuć się bezpiecznie, gdy spacerek się przedłuży lub podczas wędrówek zimą czy jesienią, kiedy wcześnie robi się ciemno. Dodatkowo system oświetlenia LED-owego i odblasków stanowi świetną ozdobę nowoczesnego wózka.

Blokowanie wózka

Kolejną z niezbędnych cech, jakie posiada bezpieczny wózek dziecięcy, jest opcja zatrzymywania i blokowania kół wózka. Każdy wózek powinien mieć mechanizm blokowania kół, dzięki czemu można zatrzymać się w parku czy na parkingu bez obaw, że wózek odjedzie, wywracając się czy uderzając w jakąś przeszkodę. Blokada jest przydatna także podczas jazdy windą czy wjeżdżania po ruchomej taśmie w supermarkecie lub galerii handlowej. Oprócz tego okazuje się to niezastąpione w komunikacji miejskiej, w autobusie czy w tramwaju.

Pasy bezpieczeństwa

Podstawy bezpieczeństwa należy zapewniać sobie nie tylko w samochodzie, ale też swojemu dziecku w wózku. Dlatego tak ważne jest, aby pojazd ten wyposażony był w pasy bezpieczeństwa, które zagwarantują małemu pasażerowi sto procent bezpieczeństwa podczas spacerów. W wózku X-move, będącym alternatywą dla prawdziwych odkrywców, pasy bezpieczeństwa dziecka łatwo się reguluje – nie ma potrzeby przekładać czy luzować szlufek, robi się to sprawnie i szybko. Dziecku będzie więc wygodnie, a rodzice oszczędzą sobie stresu.

Przegląd techniczny wózka

Wózek głęboki, spacerówka czy wielofunkcyjny wózek dziecięcy – wszystkie bez wyjątku wymagają przeglądu, tak jak każdy inny pojazd. Warto zwrócić w tym przypadku uwagę na usługę oferowaną przez markę X-lander. Jest to darmowy przegląd wózka w okresie do 15 miesięcy od zakupu produktu. Firma gwarantuje odbiór wózka z dowolnego wskazanego przez Was miejsca i zwrot pod ten sam adres przed upływem 72 godzin. Wózek poddawany jest przeglądowi, serwisowaniu oraz – jeśli to konieczne – niezbędnym naprawom. Optymalnie przegląd powinno się zrobić po roku użytkowania, chyba że wcześniej jakiś aspekt funkcjonowania wózka wzbudzi Wasze podejrzenia lub dojdzie do mechanicznego uszkodzenia.

 

bezpieczny wozek dzieciecy

 

Bezpieczeństwo podczas treningu z wózkiem

Należycie do rodziców aktywnych, którym dziecko daje dodatkową motywację do kontynuacji zdrowego stylu życia? W takim razie dobrze trafiliście! Wózek X-run marki X-lander ułatwia życie zarówno biegaczom, sportowcom amatorom, jak i zawodowcom. Wózek ten, pomijając jego dostosowaną do biegu konstrukcję, zwrotność i łatwość prowadzenia, zapewnia maluchowi maksymalne bezpieczeństwo w chwilach, gdy jego rodzice biegają. X-Run wyposażony jest między innymi w hamulec ręczny oraz w dzwonek, który pozwala ostrzec pieszych przed nadjeżdżającym wózkiem bez konieczności przerywania treningu. Ten bezpieczny wózek ma pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa i dodatkową taśmę zabezpieczającą, zakładaną na nadgarstek rodzica. Koła wózka są lekko pochylone, gwarantując większą stabilność w trakcie biegu. X-run to nie tylko ikona marki X-lander, ale też w stu procentach bezpieczny towarzysz Waszych rodzinnych treningów.

CZYTAJ:  X-Run - pojazd niezawodny

Skąd pewność, że wózek jest bezpieczny dla Twojego dziecka?

W dzisiejszych czasach ciężko o pewność, że dany produkt jest w pełni bezpieczny. A to przecież tak ważne, gdy w grę wchodzi zdrowie naszych maluchów! W tej kwestii nie warto oszczędzać, a oprócz tego należy dobrze zapoznać się z firmą produkującą wózki, z opiniami na jej temat, a także z certyfikatami, jakie posiada. Jednym z najbardziej wiarygodnych tego typu dokumentów gwarantujących solidność i najwyższe, światowe standardy jest certyfikat TÜV Rheinland. Kupienie wózka dziecięcego z odpowiednią certyfikacją jest fundamentem późniejszego bezpieczeństwa.

Warto również zwrócić uwagę na szczegóły wykonania samej konstrukcji wózka. Na przykład wózki X-lander wyposażono w bezpieczne zawias, które gwarantują, że paluszki dziecka nie zostaną przycięte w czasie składania i rozkładania pojazdu.

Gwarancja

Wózek dziecięcy, jak wszystkie sprzęty, może ulec uszkodzeniu czy wymagać przeprowadzenia w nim jakiejś drobnej naprawy. Z tych powodów koniecznie sprawdź, czy pojazd, który kupujesz, ma odpowiednią gwarancję. Przykładowo wózki X-lander mają aż 30-miesięczną gwarancję, która daje rodzicom pewność i zapewnia profesjonalną pomoc w razie jakichkolwiek problemów technicznych.

Drobiazgi, o których warto pamiętać

Oprócz tych najważniejszych funkcjonalności i zasad bezpieczeństwa Twojego dziecka w wózku nie należy zapominać również o, z pozoru błahych, sprawach. Zawsze miej przy sobie pokrowiec przeciwdeszczowy, w razie, gdyby złapała Was ulewa. W torbie lub w koszyku wózka trzymaj moskitierę, aby dodatkowo chronić dziecko – chyba że masz wózek X-lander. W modelach tej firmy moskitiera znajduje się w zestawie, dzięki czemu nie musisz pamiętać o zabraniu jej z domu. W upalne dni pamiętaj również o odpowiedniej wentylacji wnętrza wózka, aby dziecko miało stały dostęp do świeżego powietrza, a jednocześnie było chronione przed promieniami słońca.

Odkrywajcie świat bezpiecznie!

Aktywna Rodzino, Wasz wózek ma odpowiednie certyfikaty, długą gwarancję i wiecie już, że wyposażono go w odpowiednie funkcje gwarantujące właściwy poziom bezpieczeństwa? Ruszajcie zatem na wspólny spacer lub trening biegowy i bawcie się dobrze!