Zamknij

3 zasady wyboru wózka

Wybór wózka to jedna z poważniejszych decyzji zakupowych, przed jaką stają osoby spodziewające się dziecka. Jak zatem wybrać wózek, aby zapewniał on wygodę rodziców i komfort dziecka?

 

Po pierwsze – dobierz wózek do stylu życia

Mieszkasz w mieście czy poza nim? Skazany jesteś na wyboiste drogi czy windę w wieżowcu? Często przemieszczasz się samochodem, a może biegasz? To tylko kilka pytań, na które warto odpowiedzieć sobie przed podjęciem decyzji o wyborze wózka. W zależności od miejsca i stylu życia można wybrać model najbardziej dopasowany do naszych potrzeb.

Model X-Move marki X-lander cechuje się wytrzymałością i doskonale sprawdza się podczas najdalszych nawet wędrówek, a wbudowane w podnóżek światełka LED zapewniają dobrą widoczność wózka po zmroku.

X-A posiada wyjątkowo zwrotne koła umożliwiające swobodne manewrowanie wózkiem, a stabilna konstrukcja zapewnia komfort nawet na nierównych nawierzchniach.

X-Run to wózek stworzony dla aktywnych rodziców i biegaczy. Ustawione pod specjalnym kątem koła zapewniają stabilność nawet przy największej prędkości.

X-Cite to wózek doskonały do miejskiej dżungli. Podstawową cechą modelu jest lekkość i niewielki rozmiar, które sprawiają, że podniesienie, przeniesienie wózka czy schowanie go w bagażniku samochodu nie sprawia żadnego problemu.

X-Pulse to wózek uniwersalny. Jego kompaktowy rozmiar i zwrotne przednie koła ułatwiają manewry w sklepowych alejkach. Tylne koła są większe i pompowane, dzięki czemu dziecko podczas jazdy ma zapewnioną amortyzację na różnych, nawet nierównych terenach. Wyróżnikiem X-Pulse jest także lekka rama, teleskopowa rączka i szybkie składanie.

X-Fit to wózek, który można złożyć do rozmiaru walizki. Jest on dedykowany aktywnym rodzicom żyjącym w dużych miastach. Nie będzie stwarzał problemów podczas poruszania się po wąskich alejkach w centrach handlowych czy pomiędzy stolikami w małej kawiarence. Bez problemu zmieści się także w bagażniku samochodu.

CZYTAJ:  Wózek idealny? X-lander X-Pulse

 

Po drugie – pamiętaj: dobre koła to podstawa

Mieszkasz w mieście i to właśnie tu spędzasz więcej swojego czasu? Zależy Ci, aby wózek był mały i lekki? Często podróżujesz komunikacją miejską, bywasz w galeriach handlowych i kawiarniach? Najlepszy wybór to wózek z małymi i zwrotnymi kołami, dzięki którym będzie szybki i zwinny, a dodatkowo zmieści się w każdej wąskiej uliczce.

Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie życia bez sportu, kochasz wypady za miasto, a spacery po górach to Twoje hobby lub mieszkasz poza miastem, a drogi, które Cię otaczają nie należą do najprostszych – wybierz wózek z dużymi i pompowanymi kołami, które zapewnią odpowiednią amortyzację dziecku nawet podczas jazdy po nierównym terenie.

 

Po trzecie – komfort i bezpieczeństwo dziecka

Wybierając wózek, warto zwrócić uwagę na jego dodatkowe funkcjonalności, które zapewnią dziecku maksymalną wygodę.

Model z odwracaną spacerówką – dzięki temu dziecko może siedzieć przodem albo tyłem do kierunku jazdy.

Regulowany podnóżek – sprawia, że wózek dopasuje się do wzrostu dziecka.

Klin powiększający budkę – zapewnia maksymalną ochronę przed słońcem lub deszczem.

Certyfikaty – upewnij się także, że wózek posiada niezbędne certyfikaty potwierdzające, że spełnia on wszystkie standardy bezpieczeństwa zgodne z europejską normą bezpieczeństwa EN 1888:2012.